Rozdiel medzi prípravkami Revivogen a kozmetickými prípravkami v salónoch

Rozdiel medzi prípravkami Revivogen a kozmetickými prípravkami v salónoch

Ľudia sa nás často pýtajú, v čom sa odlišujú prípravky Revivogen od prípravkov, ktoré sa bežne používajú v kaderníctvach a holičstvách. Mnoho ľudí pritom nerozumie, že bežné prípravky nezastavujú vypadávanie vlasov a liečbu androgénovej alopécie ani nemajú uvedenú v popise výrobku, či na obale. Pritom androgénová alopécia je hlavnou príčinou vypadávania vlasov u 90% ľudí. Kozmetické prípravky napríklad uvádzajú, že zabezpečia hrubo a zdravo vyzerajúce vlasy do 30 dní. A presne to robia.

Bežné kozmetické prípravky fungujú niekoľkými podobnými spôsobmi. Niektoré prípravky odstraňujú vlasový maz z pokožky hlavy. Iné môžu zlepšiť cirkuláciu krvi v pokožke hlavy alebo pokožku hydratujú a zvláčňujú. Jeden typ kozmetických prípravkov sa zameriava na zlepšenie vzhľadu rednúcich vlasov tým, že zväčšuje objem vlasov a posilňuje vlasové vlákna. Všetky tieto efekty sú pri riedkych vlasoch prínosom, ale nie liečbou vypadávania vlasov.

Žiaden bežný kozmetický prípravok sa totiž nezameriava na zníženie hladiny dihydrotestosterónu (DHT) v pokožke hlavy, čo je vedľajší produkt testosterónu, ktorý zapríčiňuje vypadávanie vlasov. A toto je tá hlavná odlišnosť prípravkov Revivogen. Prípravky Revivogen sú tvorené silnými prírodnými látkami, ktoré odstraňujú tento hormonálny problém straty vlasov. Aj keď je vypadávanie vlasov dané každému človeku geneticky (androgénová alopécia), je to práve hormón DHT, ktorý sa priamo podieľa na degenerácii vlasových folikulov, ztenčovaní a nadmernom vypadávaní vlasov. Znížením hormónu DHT v pokožke hlavy sa výrazne spomalí rednutie vlasov.

Mnohé profesionálne kozmetické prípravky používané v salónoch obsahujú látky, ktoré vylepšia vzhľad riedkych vlasov bez toho, aby sa zamerali na hlavnú príčinu vypadávania vlasov. V tomto zmysle zmierňujú následky vypadávania vlasov. Revivogen šampón a Revivogen kondicionér sa zameriavajú nielen na vylepšenie vzhľadu vlasov, ale aj na riešenie príčiny rednutia vlasov.

Zložky Revivogen šampónu a kondicionéru zabezpečujú dosiahnutie maximálneho objemu vlasov a ich maximálnej hydratácie s tým, že vlasy sú pružné a účes sa dobre tvaruje. Revivogen šampón a Revivogen kondicionér navyše obsahujú látky so silným DHT-inhibujúcim účinkom, vďaka ktorému vlasy prestávajú vypadávať a stenčovať sa. Pri použítí bežných prípravkov môžu vlasy pôsobiť ťažko, nepoddajne a je potom náročné ich vytvarovať do požadovaného účesu.

Netreba zabúdať ani na čistiacu schopnosť kozmetických prípravkov. Prírodné čistiace látky v Revivogen šampóne a Revivogen kondicionéri zabezpečia hĺbkové vyčistenie vlasov a pokožky hlavy. Vlasy a pokožku zbavia vlasového mazu, vonkajších nečistôt a zbytkového DHT, ktoré môžu upchať vlasové folikuly. Upchaté folikuly nedokážu absorbovať topikálne prípravky alebo lieky alebo sa môžu zapáliť v dôsledku infekcie. Preto je dôležité ich dôkladné, ale zároveň šetrné vyčistenie. Niektoré klasické kozmetické prípravky obsahujú látky, ktoré dobre čistia vlasy aj pokožku, ale zo zdravotného hľadiska sú pre pokožku škodlivé a dráždivé.

Takže Revivogen šampón a Revivogen kondicionér sa, na rozdiel od bežných kozmetických prípravkov, sústreďujú na zníženie DHT v pokožke hlavy ako hlavnej príčiny vypadávania vlasov. Hydratujú pokožku hlavy, vlasom dodávajú potrebný objem a staroslivo, jemne, ale dôsledne čistia vlasy aj pokožku hlavy. Vlasy sú po ich použití ľahké a ľahko tvarovateľné. Pri dlhšom používaní zastavujú nadmerné vypadávanie a stenčovanie vlasov u ľudí s androgénovou alopéciou. Pre dosiahnutie rýchlejších a výraznejších výsledkov sa odporúča používať aj Revivogen vlasový aktivátor, ktorý obsahuje DHT-inhibujúce a vyživujúce látky vo vysokej koncentrácii a necháva sa pôsobiť na pokožke hlavy počas celého dňa. Bežné kozmetické prípravky alebo vlasové aktivátori neobsahujú DHT-inhibujúce zložky v potrebnom množstve alebo koncentrácii, aby zastavili vypadávanie vlasov.

Close Menu
×
×

Cart