Prečo u žien dochádza k rednutiu a strate vlasov: väčšinou je to dané geneticky

Od stylingu po farbenie, ženy venujú mimoriadnu pozornosť starostlivosti o svoje vlasy, ale o vypadávaní vlasov u žien sa akosi veľa nehovorí. Aj keď len žena samotná spozoruje rednutie svojich vlasov, môže to mať veľký vplyv na jej sebavedomie a každý pohľad do zrkadla jej tento problém pripomína. S postupujúcim vypadávaním vlasov niektoré ženy začnú nosiť príčesky alebo parochne.

Podobne ako u mužov, aj u žien je najčastejšou hlavnou príčinou vypadávania vlasov zvýšená hladina dihydrotestosterónu (DHT) v pokožke hlavy.

Pôsobenie T a DHT na vlasové folikuly 1

1. Cez androgénové receptory sa do buniek vlasových folikulov dostáva testosterón, ktorý je spracovaný sériou enzymatických reakcii. Dihydrotestosterón (DHT) vzniká ako vedľajší produkt a je hlavnou príčinou stenčovania vlasov.

Pôsobenie T a DHT na vlasové folikuly 2

2. Enzým 5-alfa reduktáza (5AR) sa nachádza v bunkách vlasových folikulov. Enzým 5AR spôsobuje konverziu testosterónu na DHT.

Pôsobenie T a DHT na vlasové folikuly 3

3. Dochádza k reakcii DHT a DNA vnútri buniek vlasových folikulov, čím sa aktivujú gény spúšťajúce vypadávanie vlasov. Týmto sa inhibuje normálny rast vlasov.

Pôsobenie T a DHT na vlasové folikuly 4

4. Spomalenie rastu vlasov, vlasové folikuly sa zmenšujú, začínajú rásť tenšie a jemnejšie vlasy. Postupom času dôjde k úplnému zastaveniu produkcie vlasov a postupnému odumieraniu vlasových folikulov.

Tento proces je však možné zastaviť a to napríklad pomocou prípravku Revivogen Scalp Therapy, ktorý je efektívnym riešením vypadávania vlasov aj pre ženy. Americký dermatológ Alex Khadavi, M.D. vyvinul prípravky Revivogen tak, aby svojimi prírodnými zložkami znižovali hladinu DHT v pokožke hlavy, čím priamo odstraňujú príčinu rednutia vlasov a nabúdzajú vlasové folikuly k ďalšiemu produkovaniu zdravých a silných vlasov.

Pozrite si ako Revivogen zastavuje vypadávanie vlasov u žien
Close Menu
×
×

Cart