Prečo sa u mužov vyskytuje stenčovanie a vypadávanie vlasov: Je to v našich génoch

Vypadávanie vlasov sa vyskytuje až u 85% mužov. Príčinou takmer všetkých prípadov vypadávania vlasov u mužov je androgénová alopécia, tiež známa ako mužská vzorová plešatosť. Toto ochorenie je žiaľ podmienené geneticky. Ako hociktorá genetická predispozícia aj androgénová alopécia sa u Vás môže prejaviť napriek tomu, že sa neprejavila u nikoho z Vašej najbližšej rodiny alebo z predchádzajúcich pokolení. Kým naše gény predstavujú základ pre vypadávanie vlasov, je to hormón dihydrotestosterón (DHT), ktorý vypadávanie spúšťa. Spúšťací mechanizmus prebieha v niekoľkých krokoch.

Pôsobenie T a DHT na vlasové folikuly 1

1. Testosterón preniká do buniek vlasových folikulov cez priechody známe ako androgénové receptory. Vo vnútri bunky testosterón prechádza enzymatickými reakciami. Vedľajší produkt týchto reakcií, dihydrotestosterón (DHT), je hlavnou príčinou rednutia a vypadávania vlasov.

Pôsobenie T a DHT na vlasové folikuly 2

2. Vnútri buniek vlasových folikulov je prítomný enzým 5-alfa reduktáza (5AR). Tento enzým je zodpovedný za premenu testosterónu na DHT.

Pôsobenie T a DHT na vlasové folikuly 3

3. Hormón DHT reaguje s DNA buniek vlasových folikulov, aktivuje gény vypadávania vlasov a zabraňuje normálnemu rastu vlasov.

Pôsobenie T a DHT na vlasové folikuly 4

4. Rast vlasov sa spomalí, vlasové folikuly atrofujú a produkujú jemnejšie tenšie vlasy. Časom sa produkcia vlasov úplne zastaví a vlasové folikuly odumierajú.

Ale vďaka vedeckým poznatkom nemusí každý oplešatieť. Komorou Amerických Dermatológov certifikovaný dermatológ Alex Khadavi, M.D. vyvinul prípravok Revivogen Scalp Therapy, ktorý znižuje hladinu DHT a tým zabraňuje atrofii vlasových folikulov. Miesta s rednúcimi vlasmi môžu pomerne rýchlo prejsť do bezvlasej lysiny, kedy sú vlasové folikuly neaktívne, zastavujú produkciu vlasov a časom odumierajú. Preto je dôležité začať s liečbou vypadávania vlasov čo možno najskôr, aby bolo možné folikuly znova aktivovať a regenerovať.

Pozrite si ako Revivogen zastavuje vypadávanie vlasov u mužov
Close Menu
×
×

Cart