Čo spôsobuje stenčovanie vlasov?

Vyše 95% prípadov mužského a ženského vypadávania vlasov má pôvod v ochorení zvanom Androgénová alopécia alebo vzorová plešatosť. Ochorenie sa prejavuje pôsobením vedľajšieho produktu testosterónu známom ako DHT, ktorý je vo veľkom množstve produkovaný enzýmom 5-alfa reduktáza v pokožke hlavy. Naviazanie DHT na vlasové folikuly s genetickou predispozíciou vyvolá postupné stenčovanie a vypadávanie vlasov a následné zmenšovanie a degeneráciu vlasových folikulov.

Čo je Revivogen a na akom princípe funguje?

Revivogen vlasový aktivátor je topikálny prípravok vyrobený z aktívnych prírodných ingrediencií, o ktorých bolo vedecky dokázané, že sú v súčasnosti najsilnejšie látky pôsobiace proti DHT. Vlasový aktivátor Revivogen blokuje DHT v pokožke hlavy znižovaním hladín prítomných hormónov. Tento princíp fungovania umožňuje regeneráciu vlasových folikulov, ktoré potom dokážu produkovať hustejšie a silnejšie vlasy.

Má Revivogen nejaké systémové vedľajšie účinky?

Nie, pokiaľ ho používate podľa pokynov. Aktívne látky v Revivogene sú vyrobené z čisto prírodných zlúčenín, ktoré sa už dlho používajú perorálne aj topikálne. Jediným známym vedľajším účinkom pri používaní tohto prípravku je dočasné jemné podráždenie pokožky u menej ako 2% užívateľov.

Aké výsledky môžem očakávať?

Po 4 až 5 týždňoch používania Revivogenu by ste mali pozorovať výrazné zníženie stenčovania alebo vypadávania vlasov a tiež zlepšenie kvality vlasov na pohľad a na dotyk. Po 3 až 4 mesiacoch pravidelného užívania budú Vaše revitalizované vlasy pôsobiť plnšie a hustejšie. Keď budete v používaní pokračovať, Vaše vlasy zostanú zdravé a ich stav sa bude naďalej zlepšovať.

Funguje Revivogen aj u žien?

Áno, máme veľa spokojných užívateliek. Vo väčšine prípadov je príčina vypadávania vlasov u žien rovnaká ako u mužov. Našťastie ženský hormón estrogén pomáha ženám chrániť vlasové folikuly od deštruktívnych účinkov DHT. Avšak, mnoho žien zaznamená stenčovanie a vypadávanie vlasov v dôsledku kolísavej hladiny estrogénu a/alebo v dôsledku nadprodukcie DHT. Revivogen pomáha chrániť vlasové folikuly od DHT, čo vedie k rastu hustejších, plnších a zdravších vlasov.

Ako sa Revivogen používa?

Revivogen jednoducho nanesiete na postihnuté miesta (a do okolitých oblastí) pokožky hlavy aspoň raz za deň. Vlasy si neumývajte aspoň 3 hodiny po aplikácii, aby mohla pokožka efektívne absorbovať aktívne látky. Revivogen môžete aplikovať kedykoľvek počas dňa, ale väčšina ľudí uprednostňuje aplikáciu večer pred spaním. Prečítajte si podrobnejšie inštrukcie k aplikácii prípravku Revivogen.

Môžem súčasne s Revivogenom používať iné prípravky proti vypadávaniu vlasov?

Áno. Revivogen je vyrobený z čisto prírodných látok a neovplyvňuje fungovanie ostatných liekov. Prípravky užívané perorálne (Saw Palmetto extrakt v kapsulovej forme alebo finasterid v tabletovej forme) môžete užívať nezávisle na aplikácii Revivogenu. Prípravky užívané topikálne (Saw Palmetto extrakt vo forme dermálneho roztoku alebo roztok Minoxidilu) aplikujte aspoň 3 hodiny pred alebo 3 hodiny po aplikácii Revivogenu, aby došlo k synergickému efektu a prínos liečby sa tak znásobil.

Keď používam Revivogen, môžem naďalej používať kozmetické prípravky na vlasy, prípadne môžem si vlasy zafarbiť?

Áno. Kozmetické prípravky na vlasy môžete používať aj naďalej, či už je to farba na vlasy alebo stylingové prípravky. Dokonca môžete nosiť aj čiapku.

Musím Revivogen užívať už navždy ako je tomu s finasteridom (Propecia) alebo minoxidilom (Rogaine)?

Keď dosiahnete požadované výsledky, v užívaní Revivogenu musíte pokračovať, aby ste si svoje revitalizované vlasy zachovali, pretože Vaše telo neustále produkuje DHT. Avšak, časom môžete znížiť frekvenciu aplikácii Revivogenu na 3- až 5-krát za týždeň. Toto zvoľnenie je možné uskutočniť až po 12 až 18 mesiacoch pravidelného užívania.

Nedávno som absolvoval transplantáciu vlasov. Môžem používať Revivogen?

Áno. Aj keď transplantované vlasy sú teoreticky rezistentné voči škodlivému vplyvu DHT, vlasové folikuly v okolí tých transplantovaných môžu byť stále geneticky náchylné voči DHT. Ak tieto folikuly neochránite, dôjde k ich zničeniu vplyvom DHT a budete potrebovať ďalší zákrok transplantácie vlasov.

Čo sú atrofované vlasové folikuly?

Ak vlasové folikuly citlivé na DHT nebudú vhodne ošetrované, budú sa zmenšovať a neskôr budú úplne zničené. Tento proces sa nazýva atrofia a atrofované vlasové folikuly sú nahrádzané jazvovým tkanivom. Oblasť pokožky hlavy s atrofovanými vlasovými folikulmi vyzerá holá a lesklá na pohľad a nebude reagovať na žiadny prípravok alebo liek na podporu rastu vlasov.

Dokáže Revivogen obnoviť atrofované vlasové folikuly?

Žiaľ, keď dôjde k atrofii vlasového folikulu, je nenávratne stratený a už nie je žiadna možnosť jeho regenerácie či náhrady okrem transplantácie vlasov. Pre tento dôvod odporúčame užívanie prípravku Revivogen hneď ako u seba spozorujete vypadávanie vlasov. Týmto spôsobom môžu byť vlasové folikuly chránené proti útokom DHT a zabráni sa tak procesu miniaturizácie folikulov.

Potrebujem používať nejaký špeciálny šampón keď používam prípravok Revivogen?

Odporúčame používať Revivogen bio-čistiaci šampón, aby vlasy získali objem a plnosť. Tento špeciálne navrhnutý šampón posilňuje účinky prípravku Revivogen vlasový aktivátor tým, že odstraňuje maz a DHT z pokožky hlavy a vytvára zdravé prostredie pre rast vlasov. Prípadne môžete použiť iný šampón s vysokým obsahom Saw Palmetto extraktu.

Close Menu
×
×

Cart