Maskovanie vypadávania vlasov u žien

Maskovanie vypadávania vlasov u žien

Rednutie a vypadávanie vlasov je pre každú ženu traumatizujúcou nepríjemnosťou. Naštastie existujú efektívne liečebné metódy, ktoré pomáhajú vypadávanie vlasov spomaliť a zastaviť a stimulujú rast nových vlasov. Výsledky liečby vypadávania vlasov sa však môžu prejaviť až o niekoľko týždňov až mesiacov a novonarasteným vlasov trvá taktiež niekoľko mesiacov, kým dorastú do potrebnej dĺžky. Prečítajte si niekoľko tipov ako najlepšie maskovať vypadávanie vlasov u žien.

Nechajte si vlasy ostrihať

Na prvé počutie sa to môže javiť ako zlý nápad, ale v skutočnosti dokáže správny strih vlasov zmierniť vzhľad rednúcich vlasov. Je to dobrý príklad príslovia „Menej je niekedy viac.“. Dlhé vlasy sú ťažšie, čo spôsobuje zníženie objemu účesu a pritlačenie vlasov k pokožke hlavy. Naproti tomu kratší zostrih vlasov s vytvorením textúry a vrstiev vlasov môže vytvoriť dojem plného a hustého účesu.

Používajte prípravky na zväčšenie objemu vlasov

Objemu vlasov sa dá výrazne pomôcť použitím prípravkov na zväčšenie objemu vlasov. Tieto prípravky dodávajú vlasom pevnosť a sú navrhnuté tak, aby držali tvar účesu počas celého dňa. Po aplikácii prípravkov na rast objemu vlasov sa vlasy nelepia, ale sa naopak odpudzujú, čím sa vytvára mohutnejší vlasový objem.

Vlasy si farbite rafinovane

Správnym farbením vlasov môžete zakryť fádny výraz rednúcich vlasov. Pri farbení vlasov máte niekoľko možností. Jednou z nich je vytvorenie svetlých a tmavých oblastí vo vlasoch, čím sa účesu dodá hĺbka. Ak máte napríklad tmavé vlasy a svetlú pokožku hlavy, tak vytvorenie svetlých zvýraznených miest vo vlasoch pomôže zmierniť tento kontrast a navyše dodá účesu plnosť.

Vo vlasoch si vytvorte striedavú cestičku

Rovná cestička vo vlasoch väčšinou zvýrazňuje problém riedkych vlasov. Preto si namiesto rovnej cestičky vo vlasov vytvorte cestičku striedavú-kľukatú. Striedavú cestičku si vytvoríte tak, že pár pramienkov vlasov preložíte cez prirodzenú rovnú cestičku a to striedavo zľava doprava. Cestičku si môžete vytvoriť aj na inom mieste, aby ste vlasmi ktoré máte k dispozícii mohli efektne prekryť miesta, kde máte vlasov výrazne menej.

Do vlasov si nechajte vložiť príčesky

Ak potrebujete okamžitý vlasový objem, nechajte si do vlasov aplikovať príčesky (clip-in vlasy alebo hair topper). Príčesky umožňujú takmer hneď výrazne zvýšiť hustotu a objem vlasov vo vybraných oblastiach (clip-in vlasy) alebo znásobiť objem a plnosť celého účesu (hair topper).

Aplikujte zahusťovače vlasov

Keď máte vlasy preriedené a potrebujete okamžitý efekt, ale nechcete zakaždým chodiť do kaderníckeho salónu, môžete si do vlasov aplikovať mikrovláknové zahusťovače vlasov. Zahuštovače vlasov (napr. Toppik) fungujú na báze mikrovlákien vo farbe vlasov, ktoré sa statickou elektrinou a/alebo lepkavými živicami prichytia na existujúce vlasy, čím vlasy výrazne zahustia a vytvoria efekt plných a hustých vlasov.

Close Menu
×
×

Cart