Maskovanie vypadávania vlasov u mužov

Maskovanie vypadávania vlasov u mužov

Vypadávanie vlasov nepoteší nikoho z nás. Mnohí muži spanikária, keď zistia, že im vypadávajú vlasy a prvotná emotívna reakcia môže viesť k radikálnym nešťastným rozhodnutiam, ktoré spočívajú v snahe zamaskovať vypadávanie vlasov a udržať si bezchybný výzor plného účesu za každú cenu. Kým unáhlené konanie pri vypadávaní vlasov môže mať za následok neprirodzený výzor, máme pre Vás niekoľko overených tipov, pomocou ktorých dosiahnete moderný prirodzený vzhľad a sebaistotu.

Ostrihajte sa nakrátko

Krátkym zostrihom nie je myslené radikálne pármilimetrové zostrihanie vlasov strojčekom, lež nájdenie ideálneho účesu s krátkymi vlasmi, ktoré sa hodí k Vášmu výzoru a osobnosti. So správnym zostrihom nakrátko by mali vlasy zostať na vrchu hlavy jednoliate, kedy jedna skupina vlasov prekrýva ďalšiu. Jedná sa o podobný efekt ako pri perí, kedy jednotlivé prekrývajúce sa perá vytvoria súvislú jednoliatu operenú plochu. Čím dlhšie vlasy narastú, tým viac sa budú vlasové pramienky od seba odďaľovať a upozorňovať na problematické miesta s rednúcimi vlasmi.

Objem vlasov je základ

Pracujte s tým, čo máte k dispozícii a to tak, že vlasy, ktoré stále máte maximálne využijete. Vlasy si jemne nagélujte a potom pomocou okrúhlej kefy a fénu sa snažte do vlasov vpraviť objem. Nebojte sa vyskúšať rôzne vlasové nástroje alebo prípravky. Po čase zistíte, ktorý prípravok či postup Vám najviac vyhovuje. Na zväčšenie objemu vlasov existujú aj špeciálne prípravky, ktoré zvyšujú hrúbku vlasov chemickou cestou, čím zabezpečia zväčšenie celkového objemu účesu.

Využite fúzy a bradu

Mnoho mužov sa snaží odviesť pozornosť okolia od svojich rednúcich vlasov tým, že si nechajú narásť fúzy a bradu. Tento postup dokáže robiť zázraky, pokiaľ je urobený správne. Dĺžku, zostrih a tvar brady a fúzov voľte tak, aby zvýrazňovali Vaše črty tváre. O svoje fúzy a bradu sa potom nezabúdajte náležite starať.

Použite zahusťovače vlasov

Kým ženy s dlhými vlasmi môžu využiť príčesky, u mužov je to skôr rarita. Existujú však mikrovláknové zahusťovače vlasov, ktoré dokážu zahustiť aj väčšie plochy s rednúcimi vlasmi. Pri ich použití dochádza k naviazaniu tisícov mikrovlákien na Vaše jestvujúce vlasy, čím sa vlasy výrazne zahustia. Podmienkou pre použitie zahusťovačov vlasov je, aby v mieste aplikácie boli stále prítomné rastúce vlasy, aby sa mali mikrovlákna kam naviazať.

Liečba vypadávania vlasov

Horeuvedené tipy Vám síce pomôžu zamaskovať vypadávanie vlasov, ale nato aby ste získali skutočne hustejšie vlasy a plnší účes, vo forme vašich vlastných zdravších vlasov, je nutné nasadiť overenú liečbu. Vyskúšajte prípravky Revivogen, prípadne inú liečbu vypadávania vlasov na báze Saw Palmetto extraktu a blokovania hormónu DHT. Správnou liečbou postupne odstránite samotnú príčinu hormonálne podmieneného vypadávania vlasov a tou je nadmerná tvorba hormónu dihydrotestosterón. Tento hormón bráni vlasovým folikulom, aby produkovali zdravé a silné vlasy a nedovolí im regenerovať sa. Užívaním prípravkov Revivogen (alebo samotného Saw Palmetto extraktu) znížite hladinu DHT v pokožke hlavy a vlasové folikuly budú môcť opäť obnoviť produkciu vlasov. Je dôležité poznamenať, že najspoľahlivejšie sa obnovuje rast vlasov v miestach, kde vlasy naposledy rástli pred 2-3 rokmi. Takou pomyselnou časovou hranicou regeneračnej schopnosti vlasových folikulov je 5 rokov.

Close Menu
×
×

Cart