Klinicky overená liečba vypadávania vlasov

Klinicky overená liečba vypadávania vlasov

Nanešťastie v súčasnosti neexistuje liek, ktorý by vypadávanie vlasov úplne vyliečil. Avšak, vypadávanie vlasov je možné liečiť s vynikajúcimi výsledkami. Prípravky na zastavenie vypadávania a obnovu rastu vlasov je však nutné užívať dlhodobo, aby sa dosiahnuté výsledky podarilo udržať.

Minoxidil (aktívna látka v lieku Rogaine) je voľnopredajný liek na liečbu klasickej dedičnej plešatosti a ochorenia alopecia areata. Vyrába sa vo forme dermálneho roztoku alebo peny a na pokožku hlavy sa aplikuje dvakrát za deň. Čím dlhšie obdobie vlasy v danom mieste nenarástli, tým menej je pravdepodobné, že sa obnoví rast vlasov pôsobením lieku na báze minoxidilu. Ľudia, ktorí používajú minoxidil môžu zaznamenať výsledky liečby po 1 až 6 mesiacoch pravidelného používania lieku. Keď pacient prestane používať minoxidil, vypadávanie vlasov sa opäť obnoví.

Vedľajšie účinky minoxidilu zahrňujú alergickú kontaktnú dermatitídu, podráždenie pokožky hlavy, búšenie srdca, bolesti hlavy, malátnosť, a rast ochlpenia na iných miestach na tele alebo na tvári.

Finasterid (aktívna látka v lieku Propecia) je syntetický DHT inhibítor. Finasterid sa pri vypadávaní vlasov užíva v dávke 1mg za deň. Finasterid nesmú užívať ženy. Muži môžu dosiahnuť viditeľné výsledky po 6 týždňoch pravidelného užívania. Lieky s obsahom finasteridu sú efektívne v znížení vypadávania vlasov, uchovaní objemu vlasov a dokonca aj v obnove nárastu nových vlasov.

Vedľajšie účinky finasteridu zahrňujú erektilnú dysfunkciu, znížené libido a ejakulačnú dysfunkciu. Ďalšie zistené nežiadúce účinky sú malátnosť, slabosť, opuch rúk a nôh a kožné vyrážky. Pre zachovanie si dosiahnutých výsledkov liekom s obsahom finasteridu musí byť jeho užívanie už nastálo nepretržité, inak začnú vlasy znova vypadávať.

Revivogen Scalp Therapy (aktívna látka Saw Palmetto extrakt) funguje na princípe blokovania DHT v pokožke hlavy, takže má podobné účinky ako finasterid, ale bez vedľajších účinkov. Saw Palmetto extrakt je prírodná pre ľudské telo prirodzená látka, ktorá nespôsobuje žiadne nežiadúce účinky. Liek sa neabsorbuje do krvného riečišťa. Blokovaním škodlivého DHT sa opäť revitalizuje rastový proces vlasov a regenerujú sa vlasové folikuly. Revivogen Scalp Therapy je sérum, ktoré sa aplikuje na postihnuté miesta raz za deň.

Sérum Revivogen Scalp Therapy obsahuje iba prírodné zložky a nemá žiadne systémové vedľajšie účinky. Približne 2% užívateľov zaznamenali svrbenie alebo začervenanie pokožky v dôsledku kontaktnej dermatitídy alebo alergie na niektorú zo zložiek, ktorá sa ale stratila, keď užívateľ sérum prestal užívať. Sérum je potrebné aplikovať každý deň po dobu aspoň 18 mesiacov, ale potom je možné dávkovanie znížiť na 3- až 5-krát za týždeň, aby sa narastené vlasy udržali.

So sérom Revivogen sa uskutočnila 1-ročná štúdia, ktorej cieľom bolo určiť efektivitu liečby na obnovu rastu vlasov. V štúdii participovalo 39 užívateľov, ktorí nezávisle referovali svoje skúsenosti s používaním séra Revivogen prostredníctvom dotazníka na stránke Regrowth.com.

Účastníci štúdie mohli byť ženy alebo muži od 18 do 65 rokov. Účastníci museli trpieť ochorením androgénová alopécia (dedičné postupné vypadávanie vlasov) v začínajúcom alebo stredne pokročiom štádiu po dobu 5 a menej rokov. Pred štúdiou alebo počas štúdie účastníci nesmeli používať lieky s obsahom minoxidilu alebo finasteridu alebo iné lieky či prípravky proti vypadávaniu vlasov. Účastníci štúdie nesmeli mať zdravotné problémy a nesmeli užívať žiadne iné lieky.

Z 39 účastníkov štúdie so sérom Revivogen Scalp Therapy, 30 ľudí (77%) uviedlo, že zaznamenali pozitívne výsledky, vrátane zníženia ztenčovania vlasov, zníženia počtu vypadnutých vlasov za deň a tiež nárast hrúbky tenkých vlasov. Ďalších 9 ľudí (23%) uviedlo, že zlepšenie nezaznamenali.

Pri výbere overených liekov proti vypadávania vlasov berte do úvahy efektivitu a princíp fungovania jednotlivých liekov a ich aktívnych látok. Dobre si prečítajte aj informácie o možných nežiadúcich účinkoch. Konečný výber toho najvhodnejšieho prípravku je samozrejme na Vás.

Close Menu
×
×

Cart