5 dôvodov prečo by ste nemali ignorovať prvé príznaky vypadávania vlasov

5 dôvodov prečo by ste nemali ignorovať prvé príznaky vypadávania vlasov

Priemerný človek každý deň stratí zhruba 100 vlasov. Takže, keď sa tento počet zvýši na 120 vypadnutých vlasov za deň, tak si to možno najprv ani nevšimnete. Než si uvedomíte čo sa deje, vaše čelo sa vám bude zdať vyššie (ak ste muž) alebo vaša cestička na temene vám bude pripadať širšia (ak ste žena). Tieto prejavy sú často prvé príznaky vypadávania vlasov.

Riešte vypadávanie vlasov kým sa z neho nestane problém

Keď chcete zastaviť začínajúce alebo postupujúce vypadávanie vlasov, začnite už hneď teraz. Tu je päť dôvodov prečo by ste tak mali učiniť:

1. Vypadávanie vlasov nie je dočasné

Mnoho ľudí má tendenciu myslieť si, že rednutie vlasov je len dočasné alebo si myslia, že sa tomu začnú venovať až keď sa stav vlasov výraznejšie zhorší. Vypadávanie vlasov môže mať dočasný charakter pri zmene ročného obdobia (sezónne vypadávanie vlasov) alebo počas psychicky, fyzicky alebo zdravotne náročného obdobia. Tento dočasný úbytok vlasov sa väčšinou prirodzene dorovnáva bez toho, aby sme si to všimli. Štatisticky výrazne najčastejšou príčinou vypadávania vlasov je však anrogénová alopécia (dedičné hormonálne podmienené vypadávanie vlasov), ktoré vôbec nie je dočasné. Preto by ste prvé príznaky vypadávania vlasov nemali zanedbať. Vypadávanie samé od seba neprestane a preto by ste mali buď navštíviť svojho dermatológa alebo si zvoliť vedecky overený prípravok.

2. Degenerácia vlasových folikulov

Keď vlasový folikul prestane produkovať vlas a prestane sa regenerovať, jeho spontánne naštartovanie je málo pravdepodobné. V podstate je v procese degenerácie a odumierania, ktorý väčšinou trvá zhruba päť rokov. Úspešnosť snahy o obnovu rastu vlasov je u každého človeka iná. Niektorí užívatelia prípravkov Revivogen zaznamenali opätovný nárast vlasov v oblastiach, kde im vlasy nerástli aj päť rokov. Najviac užívateľov však hlásilo nárast nových vlasov na miestach, kde im vlasy vypadali pred asi dvoma rokmi. Sú aj prípady, kedy užívateľ nespozoroval žiaden nárast nových vlasov. Čiže niekedy dokážeme vlasové folikuly prebrať z kómy, ale nikdy ich nedokážeme oživiť ak sú už úplne odumreté.

3. Prevenciou k úspechu

Kým obnova rastu vlasov je o niečo zložitejšia, predchádzať nadmernému vypadávaniu vlasov je omnoho jednoduchšie. Vlasový aktivátor Revivogen v podstate nepustí vlasové folikuly do fázy rednutia vlasov a udržiava ich v oddychovej alebo v rastovej fáze. Takže ak začnete s terapiou už pri prvom náznaku stenčovania vlasov, vlasy ktoré máte si môžete uchovať.

4. Zdravé návyky v starostlivosti o vlasy

Pravidelná zaužívaná starostlivosť o svoje vlasy a pokožku hlavy je jedným z kľúčov k úspechu. Položte si fľaštičku vlasového aktivátora Revivogen hneď vedľa zubnej kefky, aby ste nad jeho používaním nerozmýšľali a brali to ako samozrejmú činnosť pred uložením sa do postele. Samozrejme nesmieme opomenúť ani pravidelné umývanie vlasov kvalitným šampónom, ktorý z vlasov a pokožky odstráni vlasový maz a nečistoty a navyše pomôže znížiť škodlivý DHT v pokožke hlavy. Súčasťou kompletnej starostlivosti o vlasy by mal byť aj kondicionér, ktorý vlasom dodá objem, pružnosť a lesk.

5. Čas, peniaze a psychika

Pravdou je, že proti vypadávaniu vlasov nieto finálneho lieku. Existujú terapie, ktoré vypadávanie vlasov spomaľujú, zastavujú, prípadne obnovujú rast vlasov, ale po ich vysadení sa vypadávanie opäť spustí. Preto je potrebné v ich aplikácii vytrvať. Čím dlhšie zbytočne čakáte na vhodný moment začatia s liečbou, tým rozsiahlejšiu a finančne náročnejšiu terapiu budete potrebovať (laserové prístroje, PRP, transplantácia vlasov). A po ich absolvovaní budete aj tak potrebovať topikálnu liečbu (na znižovanie hladiny DHT v pokožke hlavy), aby ste si získané vlasy udržali. Vlasový aktivátor Revivogen užívate každý deň po dobu dvoch rokov a potom môžete prejsť do udržiavacieho režimu, kedy aktivátor použijete iba tri- až štyrikrát za týždeň.

Close Menu
×
×

Cart